Jesteś świeżo upieczonym rodzicem? Zależy Ci na tym, by Twoje dziecko czuło bliskość Twojego ciała, ale ciągłe noszenie na rękach powoduje u Ciebie ból, zmęczenie oraz dyskomfort? Cóż, jest to popularny problem, który pojawia się u znacznej większość rodzin. Wiele mówi się o tym, by zapewniać dziecku bliskość oraz otaczać je opieką już od samych narodzin, warto jest jednak zaznaczyć, że noworodek potrzebuje uwagi niemal 24 godziny na dobę, dlatego noszenie dziecka na rękach może być nie tylko uciążliwe, ale przede wszystkim niezdrowe dla kręgosłupa.

Rozwiązaniem tego problemu może okazać się chusta do noszenia dziecka. Jeśli zatem jesteś zainteresowany tym tematem, mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość. Otóż specjalnie z myślą o osobach takich jak Ty, powstał ten krótki tekst, z którego dowiesz się między innymi czym należy kierować się przy zakupie chusty do noszenia dziecka, a także jaki rozmiar wybrać. 

Co to jest chusta dla niemowlaka? 

Chusta dla niemowlaka to nic innego jak innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na noszenie dziecka bez angażowania rąk. Jak to możliwe? Choć początkowo może wydawać się ze to jedynie kawałek materiału, należy jasno zaznaczyć, że każdy, kto choć raz miał okazję skorzystać z tego produktu, widzi ogromną różnicę w noszeniu dziecka. Przede wszystkim dużym plusem tego typu nosidełek jest fakt, że mając dziecko tuż przy sobie, można wykonywać również inne czynności. Jest to rozwiązanie dla zapracowanych rodziców, którzy nie chcą rezygnować z utrzymywania kontaktu cielesnego ze swoim dzieckiem. Kolejnym argumentem przemawiającym za zakupem chusty dla niemowląt jest wielofunkcyjność tego urządzenia. Niewiele osób zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że chustę w zależności od potrzeb można wiązać na wiele różnych sposobów. Wiele producentów dołącza do swoich produktów instrukcje z zasadami wiązania chust, należy jednak mieć na uwadze to, że istnieje wiele różnych możliwości, które można dowolnie dostosowywać do danej sytuacji oraz swoich potrzeb. 

Na co zwracać uwagę przy zakupie chusty? 

Chusta do noszenie niemowlaka powinna być obowiązkowym wyposażeniem każdej wyprawki. Dlaczego? Jest to znacznie tańsze, a zarazem bardziej komfortowe rozwiązanie dla dziecka, ale przede wszystkim również dla rodziców. Większość osób początkowo posiada sceptyczne nastawienie do tego typu rozwiązania. Prawdopodobne wynika to przede wszystkim z niewiedzy, rodzice bowiem boją się o to, że ich dziecko wywinie się z chusty, lub też wiązania nie będą na tyle mocne, by utrzymać ciężar dziecka. Fakty są jednak takie, że chusta jest jedną z najbezpieczniejszych opcji do noszenia dzieci. Sam etap wiązania jest niezwykle intuicyjny oraz prosty nawet dla osób, które nigdy wcześniej nie miały z tym do czynienia. Chusta do noszenie dziecka jest idealnym rozwiązaniem dla świeżo upieczonych rodziców, ale również dla tych bardziej doświadczonych. Podczas zakupu chusty należy zwrócić szczególną uwagę na jej jakość. Warto jest zaznaczyć, że to właśnie od jakości wykonania chusty oraz od materiału, który został użyty do jej produkcji zależy to jak długo będzie można jej używać. Jeśli zatem zależy Ci na tym, by nie wymieniać tego typu produktów co kilka miesięcy, postaw na sprawdzoną firmę, zajmującą się sprzedażą chust wysokiej klasy. Dzięki temu zaoszczędzisz nie tylko sporo pieniędzy, ale również stresu. 

Zobacz koniecznie:

Jaki rozmiar chusty wybrać? 

Przede wszystkim należy jasno podkreślić, że chusta dla noworodka powinna być dobrana do dziecka, ale również do rodzica. Jest to szczególnie ważne, ponieważ noworodek bardzo szybko rośnie, dlatego jeśli docelowa chusta będzie dobrana do wielkości świeżo urodzonego dziecka, szybko może okazać się, że jest ona po prostu zbyt mała. Jeśli chodzi o chustę przeznaczoną stricte dla noworodka, warto jest postawić na chustę wykonaną z cienkiego materiału. Dlaczego? Otóż delikatny materiał będzie nie tylko łatwiejszy do wiązania, ale również nie będzie drażnił ani obcierał delikatnej skóry niemowlaka. Warto jednak wiedzieć, że chusta o naprawdę cienkiej gramaturze nie sprawdzi się zbyt dobrze w przypadku znacznie starszego dziecka. Jeśli zatem planujesz zakup chusty dla większego dziecka, należy postawić na chustę o grubszym materiale. Rodzice, którzy nie mają jeszcze doświadczenia w obsłudze produktu jakim jest chusta do noszenia dziecka, mogą postawić na modele ze specjalnymi wzorami, które zdecydowanie ułatwiają wiązanie. Warto dodać też, że grubsze chusty świetnie się sprawdzą podczas całego okresu noszenia dziecka. 

Do czego można używać chusty? 

Chusta do noszenia noworodka jak sama nazwa wskazuje służy do noszenia, mimo to nie warto się ograniczać jedynie do podstawowej funkcji. Korzystając z chust można bowiem usypiać dziecko, wychodzić na spacery lub nawet wykonywać codzienne obowiązki. Ponadto dzięki uniwersalnemu kształtowi chust, nadają się one zarówno dla mam jak i dla tatusiów. Jeśli zatem masz w planach zakup tego typu produktu, nie czekaj ani chwili dłużej i zamów go już teraz.