Czeka Cię pierwszy wyjazd na wczasy za granicą? Dowiedź się jak się do niego przygotować. Polska jest pięknym krajem. Jednak nie chcemy się ograniczyć jedynie do zwiedzania naszego kraju. Chcemy poznać także inne państwa, pozwiedzać znane na całym świecie zabytki, pokosztować innego jedzenia oraz poznać całkiem inną kulturę. Dlatego właśnie wczasy za granicą są bardzo ciekawą opcją. Jednak jest to również poważne przedsięwzięcie, do którego musimy się przyłożyć. Szczególnie gdy jest to nasz pierwszy wyjazd na taki wypoczynek.

Stres przed lotem

Gdy mamy już wykupione wczasy za granicą, np. last minute Sardynia,  to musimy się teraz przygotować do swojego wyjazdu. Wczasy za granicą wiążą się najczęściej z lotem samolotem. Co jak co, ale gdy jest to także nasza pierwsza podróż samolotem, to jesteśmy bardzo zestresowani. Przed pierwszym lotem chyba każdy z nas się stresuje. Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie. Upewnijmy się czy przed wyjazdem na lotnisku mamy przy sobie cały potrzebny bagaż, a do tego bilety lotnicze oraz dokumenty. Bez tego ani rusz. Upewnijmy się kilka razy, że wszystko mamy przy sobie.

Czeka Cię pierwszy wyjazd na wczasy za granicą? Dowiedź się jak się do niego przygotować.
Czeka Cię pierwszy wyjazd na wczasy za granicą? Dowiedź się jak się do niego przygotować

Na lotnisku musimy się stawić na dwie godziny przed lotem. Jednak, aby niepotrzebnie się nie stresować, to lepiej bądźmy na dwie i pół godziny na lotnisku. W ten sposób unikniemy zdenerwowania. Będąc już na lotnisku pilnujmy jak oczka w głowie swojego bagażu. Nie możemy pozostawić go bez opieki. Wiadomo, że na lotnisku ktoś może nam coś podłożyć do bagażu i możemy mieć problem.

Na lotnisku w pierwszej kolejności przechodzimy do odprawy bagażowej. Przy stosowny okienku okazujemy nasz bagaż, bilety oraz dokumenty. Zostaje tam nadany nasz bagaż rejestrowany. Później udajemy się do kontroli osobistej. Na miejscu jesteśmy przeszukania my oraz nasz bagaż podręczny. Później pozostaje nam już czekać na zaproszenie do samolotu. W samolocie musimy zająć miejsce nam przypisane i już tylko czekać, aż będziemy na miejscu. Podczas lotu odstresujemy się. Możemy coś zjeść oraz napić się kawy czy też nawet wina.

Co dalej?

Gdy korzystamy ze wczasów za granicą organizowanych, to po wylądowaniu czeka na nas rezydent. Najczęściej jest rezydent, który mówi po polsku. Wskazuje nam autokar, który zawiezie nas do hotelu. Na miejscu musimy zameldować się w hotelu i czeka nas już tylko rozgoszczenie się w pokoju, czyli nasze wymarzone noclegi. Na miejscu oczywiście otrzymujemy wszelkie wskazówki. Musimy się zorientować gdzie co jest. Może nam to troszkę czasu zająć szczególnie gdy hotel należy do ogromnych. Najczęściej możemy korzystać z wielu restauracji, basenów, barów oraz miejsc rekreacyjnych. Wiele hoteli ma swoje dojścia do prywatnej plaży, gdzie również mamy do dyspozycji bar czy też nawet restaurację. Jeden dzień spokojnie musimy sobie dać na zapoznanie się ze wszystkim. Wiemy doskonale, że o wiele prościej jest gdy potrafimy porozumieć się w obcym języku. Język angielski jest językiem, w którym w zasadzie wszędzie się dogadamy.

Spędźmy ten czas aktywnie

Na pewno okres wczasów za granicą powinien być jak najbardziej spędzony idealnie. Z jednej strony powinniśmy spędzać czas na wypoczynku, ale jednocześnie żal byłoby tylko odpoczywać i nic nie zwiedzić. Powinniśmy postawić nieco na aktywny wypoczynek. Możemy zapisać się u rezydenta na wycieczki. Najczęściej podczas spotkania z rezydentem na początku wczasów za granicą możemy zapoznać się z ofertą wycieczek. Wybierzmy te, które nas najbardziej interesują. Oczywiście jeszcze przed wyjazdem powinniśmy się zapoznać z tym, co warto w danym miejscu zwiedzić. Odpowiednie przygotowanie jest bardzo ważne. Warto kupić także mapkę czy też przewodnik po danej okolicy.

Bądźmy w kontakcie z rezydentem

Gdy nie znamy obcego języka, to powinniśmy się raczej trzymać okolic hotelu i nie udawać się na dalekie samotne wycieczki. W takim wypadku lepiej korzystać jedynie z wycieczek zorganizowanych. Powinniśmy sobie w telefonie także zapisać numer telefonu do rezydenta. W takiej sytuacji gdy mamy jakiś problem czy też gdzieś się zgubiliśmy możemy zadzwonić pod wskazany numer i otrzymać pomoc.

Czas wczasów za granicą powinien przebiegać nam cudownie. Gdy wybraliśmy dobrze miejsce pobytu, hotel oraz konkretną ofertą, to na pewno będziemy się czuć na wakacjach wspaniale. Wczasy za granicą są na tyle wciągające, że przyjeżdżając z jednego wypoczynku będziemy już myśleć o kolejnym wyjeździe. Dobrze jest mieć plany i marzenia. W ten sposób mamy motywację na działanie. Będziemy ciężko pracować i będziemy ambitni, ponieważ będziemy wiedzieć, że pieniądze będziemy mogli przeznaczyć na kolejne wczasy za granicą naszych marzeń.

Pamiętajmy, aby z wczasów za granicą zawsze przywieźć sobie jakieś pamiątki. Nie powinno to być chińskie badziewie, a raczej rzecz, która z danym państwem czy też regionem się kojarzy. Nie zapomnijmy także wykonać wielu zdjęć. W ten sposób mamy naprawdę dużo pamiątek. Popularne ostatnimi czasy zrobiły się filmiki kręcone kamerą sportową. To dopiero jest genialną pamiątką. Po powrocie będziemy mieli czym się chwalić oraz co wspominać. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości.

Wakacje na Sardynii
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+393314126886
www.wakacjenasardynii.pl