Popularnym trendem w wystroju wnętrz jest różnorodność roślin doniczkowych. Szczególnie popularne są sukulenty, kaktusy i kwiaty kwitnące w przepięknych kolorach, ale wymagają one regularnego podlewania, kontroli temperatury i dobrego oświetlenia. Alternatywą dla tych, którzy nie chcą poświęcać dużo czasu i wysiłku na ich pielęgnację, mogą być sztuczne kwiaty w doniczce, które zewnętrznie w niczym nie ustępują prawdziwym.

Dlaczego sztuczne kwiaty w doniczce wyglądają jak żywe?

Współczesne technologie pozwoliły na dokładne odwzorowanie naturalnych roślin, powstały materiały i projekty, które wiernie oddają ideę naturalności. Dlatego sprzedawane sztuczne kwiaty w doniczce prezentują się jak ich żywe odpowiedniki i są trudne do odróżnienia nawet podczas dotyku. Jak ludzie odróżniają sztuczną roślinę od żywej? To trudne zadanie, ale najczęściej tylko brak ziemi w doniczce przemawia za tym, że nie jest to naturalna roślina. Obserwując pojawiające się obecnie na rynku sztuczne kwiaty w doniczkach, czasami można stwierdzić, że wyglądają one bardziej stylowo niż żywe. W niektórych regionach świata, panuje przekonanie, że to właśnie sztuczne kwiaty są talizmanem, który potrafi oczyścić dom a także stabilizować w nim energię. Trzeba przyznać, że to one pełnią zaszczytną funkcje ozdoby wnętrza wprowadzając szyk i elegancję. Dekoracyjne sztuczne kwiaty w małych doniczkach można umieścić na blacie kuchennym, na parapecie w pokoju dziecka czy w sypialni na stoliku nocnym. Natomiast obszerne donice pięknie dekorują przedpokój i w okresie zimowym wchodząc do domu przypominają o minionym lecie. W łazience sztuczne kwiaty w doniczkach potrafią skutecznie zasłonić nawet nieefektowne rury a przy tym zawsze wyglądają jak żywe, ponieważ soczystość ich kolorów jest niebywała.

Polecamy również:

Sztuczne kwiaty w doniczce na półce z książkami lub stojaku

W przypadku szafek lub półek lepiej wybierać małe rośliny w doniczkach lub kompozycje kilku elementów: idealne są sukulenty i kaktusy (poza tym nie można zranić się plastikowym kwiatkiem). Można wybrać różne rozmiary i umieścić je w kilku miejscach w tym samym pomieszczeniu, aby stworzyć jeden obraz. Jeśli chce się mieć bardziej masywną roślinę, dobrym rozwiązaniem jest obszerna paproć, najlepiej w doniczce o spokojnym kolorze.

Obok krzesła, łóżka lub w pustym kącie świetnie wyglądają sztuczne kwiaty w doniczce

Do dekoracji przedpokoju lub sypialni odpowiednie są rośliny z wysokim cienkim pniem i rozłożystymi liśćmi, takie jak drzewo oliwne lub figowiec. Liście są najczęściej wytwarzane ręcznie z plastiku i jedwabiu, aby uzyskać ostateczny naturalny efekt. Pielęgnacja takich roślin jest prosta, czasami wystarczy zetrzeć kurz z szerokich powierzchni i zawsze takie sztuczne kwiaty w doniczce będą wyglądać jak żywe.

Na stole jadalnym lub kawowym również pięknie będą się prezentować sztuczne kwiaty

Kwiaciarnie najczęściej zalecają umieszczanie wazonów ze świeżymi pojedynczymi kwiatami lub bukietami na stole lub komodzie w salonie. Aby nie cierpieć z powodu zastępowania roślin, można wybrać sztuczne piwonie lub róże. W przypadku różnobarwnych kwiatów warto wybrać jednokolorową doniczkę, która korzystnie podkreśliłaby ich kolor, tworząc efekt żywych roślin. Lub umieścić małą roślinę o spokojnych kolorach, ale lepiej połączyć ją z niezwykłą teksturą doniczki.

Sztuczne kwiaty w doniczce pod sufitem zawsze wyglądają jak żywe

Szczególnie niewygodne jest pielęgnowanie naturalnych kwiatów zawieszonych w doniczkach, wymagany jest również mocny uchwyt (ziemia dodaje dużo wagi).Ten problem znika w przypadku sztucznych mieszanek poliestrowych i tworzyw sztucznych. Umieszczone w koszu będą dobrze wyglądać przy oknach lub we wnękach ściennych.

Czarujące sztuczne kwiaty w doniczkach odnajdą się w każdym domu

Wytwarzane obecnie sztuczne kwiaty wyglądają jak żywe, ponieważ powstają z wysokiej jakości materiałów. Wyrazistość kolorów oraz kształtów jest tak autentyczna, że trudno na pierwszy rzut oka odróżnić je od oryginału. Dostępne są piękne kompozycje w doniczce w postaci dużych drzew, które stają się niebanalną dekoracją a do ich pielęgnacji wystarczy wilgotna szmatka. Do pomieszczeń aranżowanych na styl klasyczny odpowiednie będą sztuczne paprocie i sukulenty. Natomiast minimalizm lubi się otaczać wpływami orientalnymi, dlatego pięknie będzie prezentował się sztuczny bambus lub jaśmin. Sztuczne kwiaty w doniczkach są doskonałą ozdobą wnętrz w stylistyce high-tech, nawet zwykła sztuczna trawa będzie dekoracyjną kompozycją. Sztuczne kwiaty zawsze tworzą przytulną atmosferę, nadając wnętrzu szykownego wyglądu

Skąd to zamiłowanie do sztucznych kwiatów doniczkowych?

Soczysta zieleń i kolorowe pąki na parapetach, na podłodze i doniczkach ściennych to doskonała okazja do odświeżenia wnętrza pomieszczenia i uczynienia go wygodniejszym. Do ich produkcji wykorzystuje się trwałe, praktyczne i estetyczne materiały, które pozwalają tworzyć niezwykle piękne kompozycje, które trudno odróżnić od naturalnych. Sztuczne kwiaty w doniczkach wyglądają jak żywe i wprowadzają do mieszkania wiele radości i piękna.