Pozycjonowanie w Poznaniu to proces, którego głównym celem jest zwiększenie widoczności domeny w bezpłatnych wynikach wyszukiwania pod wybrane frazy kluczowe. Działania te obejmują optymalizację wszystkich elementów serwisu oraz budowanie bazy tzw. linków zwrotnych. Pozycjonowanie to szereg procesów związanych z kampaniami SEO.

Odbywają się one na miejscu i poza nim. Ta pierwsza polega na pozyskiwaniu wartościowych linków, które przekierowują do naszej strony. Wewnątrz serwisu następuje optymalizacja kodu strony, wydanie treści oraz wprowadzenie działań UX. Sprawdź, czy kierowanie działa w Twoim przypadku.

Definicja pozycjonowania

Prawie wszyscy użytkownicy sieci szukają informacji w Internecie za pośrednictwem wyspecjalizowanych usług — wyszukiwarek internetowych, takich jak Google. Pozycjonowanie sklepów i serwisów internetowych to zestaw działań, które wpływają na korzystne wyświetlanie się serwisu na pierwszej stronie wyszukiwarki Google, tuż pod linkami sponsorowanymi – Google Ads. Najskuteczniejszym sposobem na zwiększenie widoczności naszej strony jest skorzystanie z ofert pozycjonowania. Usługa ta poprawi pozycję naszej strony w wynikach wyszukiwania.

Kto świadczy usługi pozycjonowania?

Warto zacząć od tego, kto zapewnia pozycjonowanie strony na rynku. Gdzie możesz się zwrócić, gdy potrzebujemy eksperta od lokalizacji? Trzeba przyznać, że z roku na rok coraz więcej osób i firm podejmuje się pozycjonowania stron internetowych. Na rynku nie brakuje agencji SEO, firm czy freelancerów, którzy mogą wesprzeć nasze pozycjonowanie. Jednak wybór nigdy nie powinien być przypadkowy. Najlepsze agencje SEO, którym możemy zaufać. Nie chcemy być rozczarowani osiągniętymi wynikami.

Dla kogo są usługi pozycjonowania?

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek to rozwiązanie, które może wybrać każdy z nas, chcący odnieść sukces w Internecie. Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek to bardzo dobry pomysł na promocję marki w sieci oraz nowych usług i produktów. To świetne rozwiązanie dla dobrze prosperujących firm, średnich firm i jednoosobowych działalności gospodarczych.

Dlaczego kierowanie na witryny to dobry pomysł?

Pozycjonowanie w Poznaniu
Pozycjonowanie w Poznaniu

Pozycjonowanie strony za pomocą mechanizmów SEO ma bezpośredni wpływ na konwersje oraz rentowność danej strony. Pozycjonowanie można śmiało porównać do otwarcia sklepu na ruchliwej ulicy. Istnieje wiele sklepów, podobnie jak strona internetowa. Co może sprawić, że klienci zobaczą naszą stronę? Odpowiedź brzmi: rozróżnienie. Jeśli sklep posiada duży szyld, przyciągnie klientów swoim wyglądem i ekspozycją sklepową. Jeśli jest dobrze skategoryzowany i ma świetne opinie – klienci z dużym prawdopodobieństwem będą go regularnie odwiedzać. Kiedy nasz sklep jest schowany i w ogóle nie rzuca się w oczy, sprzedaż jest na bardzo niskim poziomie. Chociaż mamy wiele rodzajów. Podobnie jak same wyniki wyszukiwania. Gdy nasza strona nie wyróżnia się i nie znajdziemy jej na pierwszej pozycji pod danym słowem kluczowym, to niestety po pierwsze zaobserwujemy duży ruch na stronie a po drugie szanse na zwiększenie sprzedaży są bardzo małe.

Co mówią statystyki?

Statystyki dowodzą, że dziesięć najlepszych witryn uzyskuje najwięcej kliknięć. Średnio około 50% użytkowników klika pierwszy link, a tylko 11% użytkowników klika dziesiąty link. Duża różnica, nie? Absolutnie. Pozostałe odsetki rozkładają się od drugiego do dziewiątego miejsca. Zauważ, że bardzo niewielu internautów odwiedza strony spoza pierwszej dziesiątki, nie mówiąc już o kolejnej podstronie wyszukiwarki. Te informacje z pewnością zainspirują każdego do pozycjonowania. Zwłaszcza tych, którzy planują prowadzić własny biznes w Internecie. Co ciekawe, niektóre badania wykazały, że witryny na pozycjach od 11 do 13 mają czasem wyższy CTR niż witryny na pozycjach od 7 do 10. Wpływ na to mają krótkie opisy wyświetlane bezpośrednio pod nazwą serwisu.

Zaufaj agencji SEO

O ile pozycjonowanie można wykonać samodzielnie, o tyle bez odpowiedniej wiedzy możemy narobić więcej szkody niż pożytku. Lepszym rozwiązaniem jest podjęcie współpracy z doświadczoną agencją SEO. Pracownicy agencji posiadają nie tylko wiedzę, ale także dostęp do wszystkich niezbędnych narzędzi. W sieci nie ma darmowych narzędzi, które mogłyby się z nimi równać.

Warto wybrać doświadczoną agencję SEO, która może wydać pozytywną opinię. Po krótkiej rozmowie ze wszystkim poradzą sobie sami.