Szkolenie rehabilitacyjne z zakresu terapii pediatrycznej. Jednym ze szkoleń z zakresu terapii pediatrycznej, które odbędą się w 2019 roku, jest rehabilitacja zaburzeń rozwojowych u niemowląt poniżej 12 miesiąca życia. Jest to bardzo przydatny kurs, gdyż w przypadku niepełnosprawności rozwojowej ważne jest ich korygowanie już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Szkolenie, które odbywa się aż w pięciu miastach w Polsce, jest najbardziej dostępnym treningiem rehabilitacji pediatrycznej roku.

Szkolenie rehabilitacyjne może odbywać się w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku lub Poznaniu. Trwa pięć dni, siedem godzin dziennie – z wyjątkiem ostatniego dnia, kiedy lekcje są krótsze i skupiają się przede wszystkim na powtórce zdobytej wcześniej wiedzy. Aby odbyć kurs, nie trzeba już pracować jako terapeuta dziecięcy, szkolenie jest przeznaczone nie tylko dla fizjoterapeutów, którzy obecnie leczą dzieci, ale także dla tych, którzy planują się tym zająć w przyszłości – zwłaszcza od rozpoczęcia szkolenia z naciskiem na rozwój motoryczny dzieci Wprowadzenie do analizy.

Podczas treningu osoba zdrowiejąca dowiaduje się nie tylko, czy dziecko rozwija się prawidłowo (z podziałem na dzieci w wieku 6 miesięcy i powyżej pół roku), ale także o najczęstszych zaburzeniach rozwoju motorycznego niemowląt: asymetrii, zwiotczeniu Ponadto fizjoterapeuta uczy się również leczenia Strategii dla słabych i spastycznych dzieci lub zrozumienia opieki nad niemowlęciem: w tym, które codzienne pomoce są najbardziej pomocne.

Sprawdź koniecznie:

Podczas kursu musisz mieć szmacianą lalkę lub gumową lalkę, na której każdy uczeń będzie ćwiczył. Koszt kursu to 2000 zł, akredytowany przez Polskie Towarzystwo Fizjoterapeutyczne.

W tym roku w Krakowie odbyło się szkolenie dla dzieci i dorosłych „Oral Facial Therapy”. Jest to bardzo przydatny kurs, ponieważ uczy jednostki chorobowej twarzy, omawiając jej anatomię i fizjologię, ale także skupia się na wielu praktycznych umiejętnościach – podczas kursu możesz nawet sam doświadczyć leczenia, dzięki terapeucie Lepsze zrozumienie tematu samo. Jedynym minusem może być to, że szkolenie odbywa się w języku niemieckim, więc aby pomyślnie ukończyć szkolenie, musisz znać język na poziomie komunikatywnym, z uwzględnieniem terminologii medycznej i zawodowej. Koszt kursu to 2214 zł. Osoby rehabilitowane po ukończeniu otrzymają dyplomy z Terapii Ćwiczeń, Logopedii i Fizjoterapii.

Szkolenie rehabilitacyjne z zakresu terapii pediatrycznej
Szkolenie rehabilitacyjne z zakresu terapii pediatrycznej

Jeśli zajmujesz się rehabilitacją niemowląt i małych dzieci, z pewnością odniesiesz wiele korzyści z treningu w pozycji pionowej i przygotowania do chodzenia dla niemowląt poniżej 24. miesiąca życia. Jest to czterodniowy kurs, który skupia się na przygotowaniu dzieci poniżej drugiego roku życia do stania prosto i chodzenia. Podobnie jak w przypadku kursu badającego niepełnosprawność rozwojową dzieci, w tym przypadku wymagane jest około 7 godzin szkolenia dziennie. Zajęcia prowadzone są w sposób konsekwentny, tzn. najpierw fizjoterapeuta poznaje chód dziecka do 6 miesiąca życia, następnie od 6 miesiąca do 12 miesiąca, a na końcu – od 1 do 2 roku życia.

Kursy rehabilitacyjne obejmują następujące zagadnienia: przygotowanie budowy kończyn górnych i dolnych oraz tułowia, pobudzenie wrażeń, analiza sekwencji ruchowych wymaganych do chodzenia, badanie różnicowe stawów czy sposoby motywowania dzieci do treningu. Dlatego podczas treningu osoba zdrowiejąca nie tylko zdobywa wiedzę czysto praktyczną, ale również skupia się na praktyce lub sposobie efektywnej komunikacji z samym dzieckiem i jego rodzicami. Szkolenie odbywa się w Warszawie i Wrocławiu i kosztuje 1660 zł.

Terapia manualna dla dzieci to szkolenie z terapii pediatrycznej w Krakowie i Wrocławiu. Przeznaczony jest dla fizjoterapeutów zajmujących się rehabilitacją dzieci, zwłaszcza niemowląt. W trakcie zajęć przekazywana jest teoretyczna i praktyczna wiedza z technicznych podstaw terapii manualnej, rozwoju motorycznego i chiropraktyki. Dodatkowo fizjoterapeuci mają możliwość poznania anatomii narządu ruchu dziecka, kręgosłupa lędźwiowego, stawów krzyżowo-biodrowych czy kręgosłupa piersiowego – w tym jednostek chorobowych, które najczęściej ich dotykają. Koszt kursu to 2100 zł.