Kriolipoliza w walce z tkanką tłuszczową: medycyna estetyczna to prężnie rozwijająca się w ostatnim czasie dziedzina medycyny, ponieważ ma nam do zaoferowania szereg zabiegów poprawiających nasz wygląd zewnętrzny. Z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej zaczyna coraz chętniej korzystać coraz większa liczba kobiet a w szczególności te panie, które nie są zadowolone z wyglądu swojej twarzy oraz ciała. Jednym z popularniejszych zabiegów medycyny estetycznej jest kriolipoliza, która poprzez wymrażanie tkanki tłuszczowej pomaga wymodelować takie obszary naszego ciała jak brzuch, uda, czy też pośladki.

Wymroź swoją tkankę tłuszczową

Kriolipoliza w walce z tkanką tłuszczową
Kriolipoliza w walce z tkanką tłuszczową

Boczki, brzuch, ramiona, uda oraz pośladki to obszary ciała, na których najczęściej gromadzi się znienawidzona przez nas tkanka tłuszczowa, której obecność nie wpływa niestety zbyt pozytywnie na nasze ogólne samopoczucie. Aby się jej pozbyć, musimy oczywiście zmienić diametralnie swoją codzienną dietę, nie zapominając jednak o aktywności fizycznej oraz małoinwazyjnych zabiegach z zakresu kosmetologii. Jednym z najpopularniejszych obecnie zabiegów jest tzw. kriolipoliza, która stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnej liposukcji. Czym jednak jest wspomniana kriolipoliza, jak wygląda ten zabieg i jakie są przeciwwskazania do jego przeprowadzenia?

Czym jest kriolipoliza?

Kriolipoliza to nieinwazyjny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który polega na zamrażaniu komórek tłuszczowych przy pomocy specjalnego urządzenia. Zabieg ten przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych, zyskując niemal od razu bardzo dużą popularność u osób, które bezskutecznie próbują pozbyć się tkanki tłuszczowej na określonych partiach ciała. Dzięki kriolipolizie możliwe jest zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej o ok. 25-45% już podczas jednego zabiegu, jednak na efekty należy poczekać ok. 2-4 tygodni.

Zamrażanie komórek tłuszczowych: na czym polega?

Komórki tłuszczowe zlokalizowane w naszej tkance podskórnej z uwagi na obecność nasyconych kwasów tłuszczowych nie są w ogóle odporne na działanie niskich temperatur, ginąc już w ok. +3-5 stopniach Celsjusza. Taka temperatura jest całkowicie bezpieczna dla naszych naczyń krwionośnych oraz wszystkich narządów zlokalizowanych w miejscu przeprowadzanego zabiegu. Zamrożone komórki tłuszczowe z czasem zaczynają obumierać i zostają wydalone z naszego organizmu w normalnym procesie metabolicznym.

Kriolipoliza: jak wygląda zabieg?

Przed przystąpieniem do zabiegu specjalista z zakresu medycyny estetycznej w klinice M-Estetica dezynfekuje dany obszar ciała, aplikując na skórę żel oraz przykładając do niej specjalne urządzenie z płytkami chłodzącymi, które pod wpływem ciśnienia powoduje zassanie fałdu skórnego z tkanką tłuszczową. Przez ok. pierwsze 3 minuty można odczuwać pewnego rodzaju dyskomfort i niewielki ból, jednak dolegliwości te bardzo szybko przemijają. Jeśli chodzi o długość trwania zabiegu, to wynosi on 45 minut i w tym czasie z tłuszczu pobierane jest całe ciepło, dzięki czemu komórki tłuszczowe zaczynają się powoli rozpuszczać. Na efekty zabiegu należy jednak poczekać od 2 do 6 tygodni, pamiętając jednak o tym, aby każdego dnia wypijać ok. 2 litrów niegazowanej wody mineralnej, co przyspieszy cały proces. Tuż po zabiegu na skórze może pojawić się zaczerwienienie lub siniaki, jednak w ciągu kilku dni wszystko powinno zniknąć.

Przeciwwskazania do zabiegu

Kriolipoliza to obecnie jeden z najskuteczniejszych zabiegów walczących ze znienawidzoną przez nas tkanką tłuszczową, jednak w niektórych przypadkach nie możemy się niestety zdecydować na jego przeprowadzenie. Kto nie powinien zatem poddawać się wspomnianym zabiegowi? W szczególności kobiety będące w okresie ciąży i karmienia piersią, osoby bardzo źle reagujące na zimno, osoby mające wszczepiony rozrusznik serca (lub inne urządzenie medyczne), a także osoby zmagające się z takimi chorobami jak hipoproteinemia, krioglobulinemia, choroba Raynauda. Z uwagi na fakt, iż rozpuszczona tkanka tłuszczowa dostaje się do wątroby, skąd transportowana jest dalej na zewnątrz organizmu, to z zabiegu nie mogą korzystać również osoby cierpiące na choroby wątroby.

Garść informacji na koniec

Współczesna medycyna estetyczna umożliwia nam widoczne poprawienie naszej sylwetki, a jeśli zależy nam na spektakularnym efekcie, powinniśmy nieco bliżej przyjrzeć się zabiegowi kriolipolizy, który dzięki zamrożeniu naszej tkanki tłuszczowej skutecznie wyszczupla takie problematyczne obszary naszego ciała jak uda, pośladki, boczki oraz brzuch. Już jeden zabieg przynosi bardzo dobre efekty wizualne, jednak aby były one jak najlepsze, warto poddać się przynajmniej 2-3 zabiegom w określonych odstępach czasowych. Kolejny zabieg można przeprowadzić dopiero po upływie około 6 tygodni, jednak w trakcie jednego zabiegu możliwe jest przyłożenie specjalnej głowicy nawet do 2-3 obszarów naszego ciała. Najlepsze efekty widoczne są dzięki zastosowaniu urządzenia schładzającego dany obszar ciała do temperatury ok. -8 stopni Celsjusza, choć w wielu gabinetach medycyny estetycznej korzysta się również z nieco mniej efektywnych urządzeń o temperaturze ok. 3 stopni Celsjusza.