Wynajem busa stanowi doskonały sposób na podróżowanie w większej grupie. Bus sprawdzi się nie tylko w kontekście wycieczek szkolnych czy służbowych. Wynajęcie busa może okazać się również bardzo korzystne dla osób prywatnych, które marzą o wyjeździe na wakacje z całą rodziną. W niniejszym artykule zawarliśmy najważniejsze informacje na temat wynajmu busów i na co powinno się zwrócić uwagę podczas wyboru oferty. 

Wynajem busów – na co warto zwrócić uwagę?

Wiele miejsc oferujących wynajem busów posiada z reguły dwa warianty wypożyczenia auta w Szczecinie: krótkoterminowy oraz długoterminowy. Jest to pierwszy aspekt, na który warto zwrócić uwagę podczas wybierania odpowiedniej oferty. Jeśli bus jest potrzebny jedynie na kilka dni, można łatwo się domyślić, że powinno się zainteresować tą pierwszą możliwością. Czas wypożyczenia pojazdu nie jest jednak jedynym czynnikiem, na który powinno się zwrócić uwagę. Jakie informacje będą więc jeszcze potrzebne, nie licząc terminu wynajmu?

Opinie na temat wypożyczalni

Firma oferująca wynajem busów powinna posiadać dobre opinie zadowolonych klientów. Takie komentarze zwykle znajdziesz nie tylko na stronie internetowej czy w social mediach danej wypożyczalni, ale także na mapach i stronach zewnętrznych. Podczas wyboru odpowiedniej wypożyczalni busów należy zwrócić uwagę nie tylko na opinie dotyczące jakości obsługi. Należy także przyjrzeć się tym, które mówią o stanie technicznym wynajmowanych pojazdów. Każdy, a tym bardziej busy powinny przechodzić regularne przeglądy. Z uwagi na to, iż wypożyczane samochody cechują się zwykle wyższym przebiegiem, ich właściciele powinni również dokonywać w nich przeglądów dodatkowych. Porządne wypożyczalnie cechują się sprawną i rozbudowaną flotą samochodową a także odpowiednim podejściem do klienta. Jeśli określona wypożyczalnia spełnia te aspekty – warto zwrócić na nią uwagę. 

 

Sposób rezerwacji i odbioru auta

Rezerwacja i odbiór auta powinny być dostosowane do potrzeb klienta. Osobisty wynajem busa na drugim końcu miasta nie za każdym razem jest idealnym rozwiązaniem. Dobra wypożyczalnia stara się zawsze być wygodna, a więc proponuje przyjazdy i prosty system rezerwacji i odbioru pojazdu. Większość renomowanych firm zajmujących się tego typu działalnością umożliwia zarezerwowanie pojazdu online. Odbiór i zwrot busa również jest niezwykle istotny. W zależności od lokalizacji, niektóre wypożyczalnie mają kilka siedzib w danym mieście, albo tylko jedną. Niektóre z nich zapewniają klientom podstawienie pojazdu we wskazane miejsce np. na lotnisko lub dworzec. Niestety, nie jest to opcja standardowa i czasami po pojazd trzeba zgłosić się samodzielnie. W kwestii odbioru warto wiedzieć, iż pojazd musi zostać oddany w takim samym stanie jak w momencie jego wypożyczenia. Z reguły dotyczy to zawartości baku – musi być albo pełny albo zawierający niezbędne minimum. 

Limit kilometrów

Jeśli interesuje cię długoterminowy wynajem busów powinieneś zwrócić uwagę na limit kilometrów, określany przez dane wypożyczalnie. Większość firm zajmująca się wynajmem pojazdów oferuje klientom z góry określony limit, w jakim należy się zmieścić, aby nie zostać obciążony dodatkowymi kosztami. Wynajem busów jest w tym sensie o tyle kłopotliwy, jeśli zależy ci na wyjazd w trasę objazdową. W takim przypadku warto więc szukać firm, które posiadają ofertę na tego typu wynajem. Dzięki temu narazisz się na mniejsze koszty.

Stan techniczny pojazdu

Jak w przypadku każdego pojazdu, również w busach bardzo istotnym jest stan techniczny pojazdu. Najważniejszymi aspektami, na które powinno się zwrócić uwagę podczas odbioru samochodu jest ciśnienie w kołach, obecność systemów ABS + EBV (lub ich brak), a także system isofix. Obecność tego ostatniego systemu powinna zainteresować najbardziej osoby, które zamierzają podróżować z dziećmi. Informacje na temat specyfikacji technicznej pojazdu powinieneś otrzymać jeszcze przed jego wynajęciem. Aby je otrzymać warto więc poprosić firmę o ich wcześniejsze udostępnienie. Gdy już je dostaniesz warto zapoznać się także z określonym przez firmę stanem paliwa. Jeśli otrzymasz samochód z pełnym bakiem, powinieneś go oddać w identycznym stanie.

Obecność dodatkowych udogodnień

Podczas wynajmu busów, a szczególnie drogą internetową będziesz miał możliwość wybrania pojazdu posiadającego dodatkowe udogodnienia. Jest to bardzo przydatne, w szczególności dla tych, którzy planują długodystansową wycieczkę w większej grupie osób. Do najczęstszych udogodnień oferowanych w wypożyczalniach busów należą:

  • klimatyzacja
  • nagrzewnica
  • tempomat (idealny na długie trasy)
  • podłokietniki przy każdym fotelu

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Wynajem busów nie jest tak prostą czynnością jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Aby zaopatrzyć się w dobry pojazd należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Pozwoli to uniknąć rozczarowania a także zapewnić kierowcy oraz pasażerom bezpieczeństwo i komfort podczas podróży. Pamiętaj, iż najważniejszym aspektem jest stan techniczny pojazdu a także sposób rezerwacji, odbioru i jego zdania. Mając na względzie te kwestie, będziesz znacznie bardziej świadomy całości procesu, a co za tym idzie – będziesz czuł większy spokój podczas wynajmu busa.