Ile bierze detektyw za znalezienie osoby? Skorzystanie z usług agencji detektywistycznej może pomóc w rozwiązaniu wielu trudnych spraw. W niektórych przypadkach jest to również sposób na uzyskanie dochodu lub ochronę. Zakres usług obejmuje m.in. wykrywanie podsłuchów i personel obserwacyjny. Poniżej opisujemy koszt wynajęcia detektywa. Określimy średnią cenę popularnych usług i określimy ceny w różnych regionach kraju.

Fakty dowodzą, że ceny prywatnych usług detektywistycznych są bardzo zróżnicowane. Stawka będzie zależeć od wielu czynników. Jedną z nich jest oczywiście rodzaj i zakres usług. Na przykład detektywi mogą prowadzić obserwacje na ludziach. Cena tej usługi zależy od tego, jak ją przestrzegasz. W niektórych pokojach detektywistycznych rozróżnia się obserwację bierną i obserwację aktywną. Niektórzy ludzie rozróżniają wydatki dzienne i nocne.

Prywatny detektyw – znalezienie osoby

detektyw Wrocław
detektyw Wrocław

Z podobną sytuacją mamy do czynienia przy poszukiwaniu ludzi. Koszt wynajęcia tu detektywa będzie w dużej mierze zależał od konkretnych okoliczności zlecenia. Najtańszą rzeczą jest ustalenie miejsca pobytu dorosłych, którzy nie ukrywają się i nie przebywają na wsi. Detektyw, który ustali miejsce pobytu dziecka lub osoby poszukiwanej, zaproponuje wyższą lub nawet kilkadziesiąt razy wyższą stawkę za usługę.

Ze względu na duże różnice w stawkach cennik usług detektywistycznych ustalany jest najczęściej na podstawie osobistego kontaktu z klientem. Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny oferowane przez pokój detektywów. Opłaty za zatrudnienie detektywa opisane poniżej dotyczą normalnych i skomplikowanych sytuacji. Cena prywatnych usług detektywistycznych rośnie wraz ze wzrostem złożoności usługi.

Wykrywanie podsłuchów

Jedną z głównych usług detektywa jest wykrywanie podsłuchów. Niemal każda agencja detektywistyczna wykona to zlecenie. Koszt wynajęcia tu detektywa będzie zależał od szczegółów zlecenia. W poniższej tabeli przedstawiliśmy trzy opcje serwisu. W pierwszej kolumnie podajemy średnią cenę za wykrycie podsłuchu w mieszkaniu. Stosunek detektywów jest zwykle przeliczany na m2 obszaru inspekcji. Zakres prac obejmuje wykrywanie podsłuchów oraz różnego rodzaju sprzętu szpiegowskiego. Cena usługi prywatnego detektywa to zazwyczaj 30-40 zł / mkw. Odsetek wykonawców pracujących w dużych miastach może czasami być nieco wyższy.

Wykrywanie podsłuchów obejmuje również sterowanie pojazdem. Detektywi mogą sprawdzić, czy w samochodzie znajdują się różne rodzaje sprzętu szpiegowskiego. Cena usług prywatnego detektywa to zwykle około 780-950 zł. To jest szybkość, z jaką samochód jest w pełni sprawdzany. Agencja detektywistyczna może również sprawdzić nasze telefony. Wykrywanie podsłuchu telefonu będzie nas kosztowało około 700-850 zł. Cena obejmuje kontrolę telefonu, w tym monitorowanie istnienia i ewentualne usunięcie aplikacji. Poniżej podajemy średnie ceny według województw i konkretnego miasta.

Biuro detektywistyczne – pozyskiwanie danych

Ile bierze detektyw za znalezienie osoby?
Ile bierze detektyw za znalezienie osoby?

Pokój detektywów często obserwuje personel i pozyskuje jego dane. Poniżej przedstawiamy niektóre opłaty za wybrane usługi. Agencja detektywistyczna może obserwować osobę. Zwykle cena usługi ustalana jest na podstawie godzin pracy. W pierwszej kolumnie podajemy łączną cenę za tę usługę. Zakładamy normalną złożoność zamówienia. Cennik usług detektywistycznych to 110-150 zł w godzinnym przedziale obserwacji. W Warszawie, Zielonej Górze i Szczecinie mają najwyższy wskaźnik wykorzystania.

Biuro detektywistyczne ustala również adres i aktualne miejsce zamieszkania. Uzyskanie adresów czy danych osobowych będzie nas kosztowało od około 1500 do 1800 złotych. Jeśli detektyw napotka na wyższy poziom złożoności usługi, cennik usługi detektywistycznej może być nieco wyższy. Ostatnia kolumna przedstawia średnią stawkę za uzyskanie aktualnego numeru telefonu lub ustalenie właściciela danego numeru. Biuro detektywistyczne pobierze opłatę serwisową w wysokości od 870 zł do 1150 zł. To jest średnia cena detektywa ze średniej półki cenowej.

Ile bierze detektyw za znalezienie osoby? Materiały dowodowe

Zakres usług prywatnych detektywów obejmuje również pozyskiwanie dowodów. Poniżej omówimy kilka popularnych usług dla firm i osób prywatnych. Pierwsza kolumna przedstawia średnią cenę w celu ustalenia miejsca pobytu osoby dorosłej. Średnia cena zaproponowana przez detektyw to 1850-2550 zł. Stawka ta obowiązuje tylko w tym kraju i dotyczy osób nieobjętych nakazem aresztowania. Cena za ustalenie miejsca pobytu dzieci lub poszukiwanych przestępców będzie znacznie wyższa.

W pokoju detektywów można również pozyskać materiały do badań DNA. Usługi takich detektywów mogą skutkować zupełnie inną skalą wydatków. Średni koszt wynajęcia detektywa to około 1750-2200 złotych. W miastach takich jak Warszawa czy Szczecin cennik usług detektywistycznych może być wyższy. Ostatnia kolumna tabeli przedstawia średni wskaźnik kontroli pracowników ubiegających się o urlop L4. To popularna działalność prowadzona przez agencję detektywistyczną. Średnia cena usług waha się od 950 zł do 1250 zł.

Powyższy cennik usług detektywistycznych ma charakter poglądowy i nie zawiera podatków. Cena usługi nie zawiera podatku VAT.